Lemmikloomapäev Pirita Majandusgümnaasiumis

Täna tähistasime koos algklasside õpilastega lemmikloomapäeva 20. sünnipäeva. Selle aja jooksul on meil käinud  hästi palju erinevaid külalisi – on olnud päästekoerad-, pimedate juhtkoerad-, teraapiakoerad-, erinevat tõugu kassid ja koerad koos oma peremeestega, oleme rääkinud papagoidest ja näinud agilityt, on käinud loomakaitsjad, loomaarstid.

Eriliseks kujunes tänane päev veel selle poolest, et meil oli külas mees, kellega koos alustasime lemmikloomapäevade korraldamist PMG-s – loomaarst, Veterinaar- ja Toiduameti juhtivspetsialist Ain Zereen. Räägiti kõigest, mis lemmiklooma pidamise juures väga oluline – vastutusest, sobivusest, seadusest, hooldamisest, söömisest, jalutamisest, haigustest jm.

Õpetaja Marge Nõmm oli kaasa toonud oma lemmikud – koerad, kellest suurem ja vanem on siberi husky ja pisem yorkshire terrier.  Juttu oli sellest, mis iseloomustab neid tõuge, kuidas huskyga regulaarselt treenitakse ja võistlustel käiakse ja kuidas neistt on saanud Baltikumi meistrid oma vanuseklassis.

Päeva lõpp oli eriti põnev, sest siis said meie õpilased, kellel kaasas oma lemmikud, neid kooliperele tutvustada ja küsimustele vastata.

Oli vahva päev. Aitäh kõigile osalejatele.

Jaga uudist