21st Century Skills for Teachers and Students 26. märts-2. aprill 2023

Gümnaasiumi õppejuht Riina Tamm osales 26. märtsist 2. aprillini 2023 toimunud Erasmus+ koolitusel 21st Century Skills for Teachers and Students Veronas Itaalias.
Koolituse 21. sajandi oskused õpetajatele ja õpilastele käigus tegeleti pädevuste ja oskuste õpetamise mõtestamise ja nende rakendamiseks praktiliste oskuste harjutamisega. Näiteks sai selgeks kuidas projekti põhine õpe erineb projektõppest, kuidas mõlemale osapoolele tulemuslikult rakendada pööratud klassiruumi õppeviisi ning mitmeid nippe kuidas mitmekesistada õpilaste häälestamist visuaalsete vahenditega. Nädala jooksul tegi grupp läbi praktilise koolituse, mille käigus valmis igaühel projektipõhise õppe kava ja plaan selle rakendamiseks.
Üksteise tundmaõppimiseks tutvustasid kõik osalejad oma koole ning koduriigi haridussüsteemi, samuti jõuti teha plaane edasiseks koostööks.

Lisaks õppetööle kuulus programmi kavasse ka Verona linna ajaloo ning kultuuriga tutvumine. Meil oli imeline võimalus saada osa kohaliku ekskursioonist läbi linna, kuulda Verona pikast ajaloost ning saada põnev ülevaade Rooma-aegsest linnaplaneeringust ja näha selle jälgi tänases Veronas. Loomulikult ei jäänud käimata ka Julia majas ja kuulsal rõdul, kuid huvitavam veel oli näha Romeo kodu.