Koolivorm ja riietumisstandard

Ühtne riietumisstandard distsiplineerib ja aitab luua koolitunnet, tagab õpilasliku välimuse ja aitab kujundada üldist riietumiskultuuri. Pirita Majandusgümnaasiumi õpilane kannab koolivormi või selle elementi ja järgib riietumisstandardis esitataud nõudeid.

Alates 2017/2018 õppeaastast kehtib kõikides kooliastmetes riietumisstandard, mis sisaldab koolivormi kohustuslikke elemente. Koolivormi võib ka ise luua, kui sobitada riietus ühevärvilistest sinistest riietusesemetest, millele on kleebitud Pirita Majandusgümnaasiumi rinnaembleem. Embleeme on võimalik osta koolivormi e-poest ja triikrauaga kuumutades riietele kleepida.

I-VI klass
Kohustuslik 2 koolivormi element järgnevast valikust:
tumesinine vest, tumesinine kardigan, tumesinine džemper, tütarlaste pihikseelik, seelik, tume- või helesinine polosärk, lips, kaelasall, torusall, koolimüts, kooli logoga rinnaembleem.

NB! 1. klasside avaaktusel kingitakse kooli poolt lapsele PMG õpilaspäevik ja kooli direktor paneb õpilasele pähe koolimütsi. Koolimütsi eest tasub lapsevanem. Palume koolimütsi tellida ja osta e-poest õigeaegselt ehk enne 21. juunit.

Igapäevane riietus
Igapäevane riietus on klassikaliselt korrektne ja ühevärviliselt sinistes toonides: triiksärk, pluus või korrektne T-särk (ühevärviline väljakutsuva pildita), džemper, kardigan, vest või pintsak. Noormeestel tumedad klassikalise lõikega püksid (ka teksapüksid nii sinist kui musta värvi). Neidudel seelik, kleit või klassikalise lõikega püksid (ka teksapüksid nii sinist kui ka musta värvi). Igapäevaselt kantakse jalasõbralikke vahetusjalatsid.
Pidulik riietus
Pidulik riietus on nõutav aktustel ja kokkulepitud üritustel. Pirita Majandusgümnaasiumi õpilase pidulik riietus on koolivormi element või  soovitavalt must-valgete rõivaelementide kombinatsioon koos kooli sümboolikat kandvate aksessuaaridega (lips, kaelasall) . Noormeestel soovitatavalt tume ülikond või viigipüksid, valge ühevärviline särk. Neidudel tume seelik, kostüüm, kleit või klassikalise lõikega püksid, valge pluus. Pidulikel üritustel kantakse alati kingi.

VII-XII klass
Kohustuslik 1 koolivormi element järgnevast valikust:
tumesinine vest, tumesinine kardigan, tumesinine džemper, seelik, tume- või helesinine polosärk, lips, kaelasall, torusall, koolimüts, kooli logoga rinnaembleem.

Igapäevane riietus on klassikaliselt korrektne ja ühevärviliselt sinistes toonides: triiksärk, pluus või korrektne T-särk (ühevärviline väljakutsuva pildita), džemper, kardigan, vest või pintsak. Noormeestel tumedad klassikalise lõikega püksid (ka teksapüksid nii sinist kui musta värvi). Neidudel seelik, kleit või klassikalise lõikega püksid (ka teksapüksid nii sinist kui ka musta värvi). Igapäevaselt kantakse jalasõbralikke vahetusjalatsid.
Pidulik riietus on nõutav aktustel ja kokkulepitud üritustel. Pirita Majandusgümnaasiumi õpilase pidulik riietus on koolivormi element või soovitavalt must-valgete rõivaelementide kombinatsioon koos kooli sümboolikat kandvate aksessuaaridega (lips, kaelasall). Noormeestel soovitatavalt tume ülikond või viigipüksid, valge ühevärviline särk. Neidudel tume seelik, kostüüm, kleit või klassikalise lõikega püksid, valge pluus. Pidulikel üritustel kantakse alati kingi.

Spordiriietus – kehalise kasvatuse tundides kantakse spordiriideid ja –jalatseid. Sisehooajal kantakse spordihoones puhtaid spordijalatseid. Pikki juukseid kantakse kinniselt.

NB! Sobimatu riietus!
Pirita Majandusgümnaasiumi õpilane ei kanna koolis dresse (v.a. kehalise kasvatuse tund), kapuutsiga trikotaažtooteid, keha paljastavat või neoonvärvides riietust, rebitud teksaseid, lühikesi pükse ja vulgaarse sõnumiga rõivaid. Koolimajas ei viibita jalatsiteta. Kehalise kasvatuse tundides ei kanta ehteid, mis võivad sportimisel vigastusi tekitada.

Koolivormi saab vaadata, tellida ja osta e-poes.