2017 Orienteerumine meediaruumis

09. novembril 2017 toimus Pirita Majandusgümnaasiumi esimene meediakonverents Tallinna gümnasistidele „Orienteerumine meediaruumis – vabadus või kohustus?“. Konverentsi eesmärk oli tõsta noorte meediateadlikkust, julgustada neid olema aktiivsed, kuid kriitilised meedia jälgijad, analüüsijad ja hindajad.

Meediakonverents oli sel aastal avatud loomeettevõtluse õppesuuna üks esimesi olulisi suuri ettevõtmisi noorte meediateadlikkuse tõstmisel.
Konverents suunas noori olema aktiivsed, kuid kriitilised meedia jälgijad, analüüsijad ja hindajad, kaasates meediavaldkonna spetsialiste ja silmapaistvaid praktikuid. Kaugemaks perspektiiviks seati eelduste loomise eetiliste ja empaatiliste meedia sisuloojate kujunemiseks.

Kava:

Konverentsi avasõnad: haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Tervitus: Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder.

Ettekanded:

Andri Maimets, tervise- ja tööministri nõunik – “Meedia kui võrdväärne partner”

Mihkel Kärmas, Pealtnägija vastutav toimetaja ja saatejuht – “Tundlike teemade toomine avalikkuse ette, telesaate toimetamine, ajakirjaniku eetika ja avalikkuse huvi”

Tiina Hiiob, Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakool – “Muutunud reklaamitegelikkus”

Hanna Turetski-Toomik, Tarbijakaitseamet – Reklaami mõju ja reklaami järelvalve Tarbijakaitse pilgu läbi”

Töötoad-mõttekojad meedia ja reklaami mõistmisest, mõjust ja hindamisest, kohaliku meedia rollist ja noorte õigustest meedias:

Hanna Turetski-Toomik, Katrin Lust, Marii Karell, Martin Vällik, Rasmus Sinivee, Tõnu Poopuu.

Meediakajastus:

Õpetajate Leht  Mis toimub? Vastab Pirita majandusgümnaasiumi direktor Toomas Pikhof

Pealinn Mihkel Kärmas: Eestis peavad päris uudised Kardashiani rindadega konkureerima T.Oja

Pirita leht Toimus Pirita Majandusgümnaasumi I meediakonverents “Orienteerumine meediaruumis – kohustus või vabadus?” T.Orumaa