Pirita Majandusgümnaasium liitus sellest õppeaastast MTÜ Lastekaitse Liit koolirahu projektiga

Avaaktustel tutvustab direktor koolirahu lepingut ning sellele kirjutavad üheskoos alla koolijuht ja õpetajate ning õpilaste esindajad. Seejärel saab iga klass allkirjastada oma klassi koolirahu lepingu klassijuhataja tunnis.

Koolirahu on kokkulepe, mille eesmärgiks on, et kool on kogu koolipere jaoks koht, kus kõik tunnevad end füüsiliselt, vaimselt ja sotsiaalselt turvaliselt iga päev terve kooliaasta jooksul.

Koolirahu lepingu kohaselt IGAÜKS koolis:
• märkab, kuulab ja tunnustab;
• on salliv ja sõbralik;
• osaleb aktiivselt koolielus, armastab õppimist ja õpetamist;
• hoidub vägivallast ja meelemürkidest;
• annab oma panuse, et kool oleks turvaline ja mõnus paik.

Koolirahu sõlmitakse Eestis alates 1999. aastast iga aasta alguses. Üle-eestiline koolirahu väljakuulutamise tseremoonia toimub sel aastal Narvas 01. septembril kell 15.00 Narva linnuses. Selleks, et koolirahu valitseks kogu kooliaasta, planeerivad Eesti koolid aasta läbi koolirahu-tegevusi, alustades koolirahu lepingu allkirjastamisega. Koolirahu lepingu sõlmimisega iga õppeaasta alguses kinnitab koolipere, et selles koolis valitseb koolirahu.
Koolirahu tutvustav koduleht: koolirahu.lastekaitseliit.ee