4. oktoobril tähistame koolis õpetajate päeva

Õpetajate päev on tähtpäev, mis on ellu kutsutud õpetaja ameti väärtustamiseks, s.o elukutsega seotud probleemidele ja saavutustele tähelepanu pööramiseks.

Õpetajate päeva tähistatakse riigiti erinevatel päevadel, Eestis on selleks 5. oktoober. Samal päeval tähistab UNESCO alates 1994. aastast maailma õpetajate päeva (inglise keeles “World Teacher’s Day”).

Eesti koolides on tavaks abiturientidel olla sel päeval õpetajate rollis ja ise tunde anda.

Õpetajate päevale eelnevatel päevadel on tavaks saanud õpetajaid tunnustada ja tänada nii piirkondlikult kui ka üleriigiliselt – korraldatakse vastuvõtte ja kontserte. Samuti toimub näiteks üleriigiline Aasta Õpetaja auhinnagala “Eestimaa õpib ja tänab”, kus valitakse aasta õpetaja.

Reedel, 4. oktoobril 2019 algusega kell 18 toimub Sokos Hotell Viru konverentsikeskuses galaõhtu Tallinna parimate haridustöötajate ja -tegude tunnustamiseks.
Pirita Majandusgümaasiumist pälvisid Tallinna aasta klassiõpetaja 2019 tiitli Eike Valgma ja Tallinna aasta noore õpetaja 2019 tiitli Mario Kekišev.

Palju õnne!

Kaunist õpetajate päeva kõigile!