Pirita Majandusgümnaasium tähistab ettevõtlusnädalat

1.-4. klassi õpilastel on võimalus osaleda joonistuskonkurssil “Minu tulevikutöö”. Töö koostamisel lähtutakse ametitest, mis on juba olemas või mõeldakse välja mõni uus amet, mille esindaja olla soovitakse.

5.-6. klassi õpilased lahendavad majandusõpetuse tundide raames planeerimisülesande ning 8. klassi õpilased saavad projektinädala raames valmistada oma äriideega seonduva toote prototüübi, mis on aluseks minifirmade loomisel. Nende põnevate ülesannete lahendamise käigus saavad õpilased panna proovile oma loovuse ning arendada ettevõtlikkust.

9. klasside õpilastel on võimalus osa saada JA Eesti õppemängust “Raha rändab”. Aktiivõppemeetoditele tugineva tunni käigus õpitakse mõistma, milleks on vaja maksta makse, kuidas kujunevad omahind, müügihind ning kasum. Õpitakse tundma majandussektorite vastastikust toimet ning tähtsust ühiskonnas ning mitmeid teisi olulisi majandus- ja ettevõtluspõhimõtteid.

Põhikooli kolmas kooliaste võtab osa traditsioonilisest e-viktoriinist, kus pannakse proovile õpilaste teadmised majandusvaldkonnas. Abiturientidel on see-eest võimalus kohtuda Madis Pajoga, kes jagab oma lugu investeerimise teekonnast, mis sai alguse 2005. aastal, kui ta oli kõigest 16-aastane.

11. klassi õpilastel on võimalus osa saada eesmärgistamise töötubadest, mille eesmärgiks on edendada noorte ettevõtlikkust läbi eesmärkide seadmise tööriistade jagamise. Soovime, et noored oleksid enda eesmärkide seadmisel teadlikumad ja nende saavutamisel fokusseeritumad. Töötoad on praktilised ning iga õpilane saab tegeleda enda valitud eesmärgiga.


Haridus teeb vabaks – kasvata südant tarkuseni!

Share on facebook
Jaga uudist
Sule Menüü