Ettevõtlusnädal Pirita Majandusgümnaasiumis

Ettevõtlusnädala raames oli Pirita Majandusgümnaasiumi 7. klassi õpilastel võimalus osa saada põnevast ning kaasahaaravast õppemängust “Raha rändab”, mille käigus sai lähemalt uurida, kuidas toimib raharingluse mudel.

Esmalt jaotati õpilased gruppidesse, mida kutsuti kodudeks. Klassiruumis võis näha ka poode, tehaseid ning talusid. Mängus tuli õigel ajal koguda ja vahetada raha-, tööjõu-, toote-, rahulolu- ja maaühikuid ning kogu tegutsemise eesmärgiks oli koguda enda koju võimalikult palju rahuloluühikuid. Ühtlasi sai näha, mis juhtub, kui pool tööjõust kaob ning miks on vajalik kindlustus ning miinimumpalga alammäär.

Õpilased jäid mänguga väga rahule ning neile meeldis, et neil oli võimalus läbi meeskondliku mängu mõista, kuidas raha ringleb ning et nad sai varasemalt õpitud teadmisi rakendada. Samuti toodi välja, et mäng aitas arendada probleemipõhist mõtlemist ning loogikat.

Täname Junior Achievement programmi koolitajaid Merike Elmikut ja Elbe Metsatalu.