Pirita Majandusgümnaasiumis toimus VII arvamusfestival

Tegusa ja aktiivse õpilasesinduse valimiseks korraldas Pirita Majandusgümnaasium õppesuuna juhi Mario Kekiševi eestvedamisel juba seitsmendat korda arvamusfestivali, kus õpilased saavad avaldada oma arvamust päevakajaliste teemade kohta, esitada oma seisukohti koolielu olulistes küsimustes. Arvamusfestival on õpilaste seas aastate jooksul populaarseks saanud ning tänavu osales arvamusfestivalil 40 õpilast.

Arvamusliidrid osalesid valimiskampaanias, näidissimulatsioonil ning nad kutsuti kokku festivali lõppvooruks ühisesse mõttekotta arutlema erinevatel teemadel, avaldama oma seisukohti ning neid põhjendama. Tänavused olulisemad teemad olid:

  • Kuidas on Sinu arvates võimalik muuta koolikeskkonda sõbralikumaks ja hoolivamaks?
  • Milline on Sinu jaoks põnev koolipäev? Kuidas muuta seda veelgi huvitavamaks? 
  • Kas õpilastele on antud piisavalt õiguseid? Kuidas õpilaste õigused ja kohustused piiravad või innustavad õpilasi õppima?
  • Mis teeb Sind tänasel päeval õnnelikuks?

Arvamusliidreid kuulanud õpilased said online hääletuse teel valida oma esindajad õpilasesindusse, kes seisab õpilaste huvide eest ja kes soovib koolielu arendada.

Hääletustulemuste põhjal on sellel õppeaastal õpilasesinduse aktiivis abituriendid Taisiia Shevelevska ja Lukas Mardiat,  Sandra-Liisa Johanson,  Brandon Abreldaal ja Kevin Kalmann 11. klassidest, Taavet Hollman ja  Cristabel Kirsiste 8. klassidest, Mirell Säärekõnno 6.klassist ning Kity Liis Kallas ja Margaret Must 3. klassidest.

Õpilasesinduse presidendina alustab Sandra-Liisa Johanson ning asepresidentidena Taisiia Shevelevska (meedia valdkond) ja Lukas Mardiat (huvitegevuse valdkond).

Jõudu ja pealehakkamist koolielu korraldamisel! Tegusat aastat, Õpilasesindus!

 

Share on facebook
Jaga uudist
Sule Menüü