Krimijuttude võistlus

Pirita Majandusgümnaasiumi 1.-6. klasside krimijutuvõistlusele saabus 140 juttu, mida žürii on asunud usinasti lugema. Iga jutt on omamoodi huvitav, seikluslik ja põnev – just selline nagu üks korralik krimilugu olema peab. Röövlid varastavad raha, juveele, telefone, aga ka muuseumist sauruse skelette, loomapoest koerakrõbinaid ning isegi toitu kooli puhvetist. Röövitakse nii lapsi, vanemaid, koeri, kuid kaduma võib minna isegi koolidirektor. Nutikateks detektiivideks on enamasti lapsed, kuid mõnes jutus ka koer või tähelepanelik vanadaam, kes leiavad asitõendeid, nagu juuksekarvad, jalajäljed või varesesuled. Iga korralik krimijutt lõpeb muidugi kurjategija tabamisega, aga kes osutub kurjategijaks, kas kahtlane musta mantli ja maskiga mees, võlgades naabrinaine või keegi tundmatu, see selgub alles loo lõpus.