Lõppes projekt SETÜP

Esmaspäeval, 3. oktoobril, sai lõppakordi Pirita Majandusgümnaasiumi ja Tallinna Läänemere Gümnaasiumi õpilasesinduste ühine Erasmus+ noorteosalusprojekt SETÜP – Suhtlus Ei Tunne Ühtegi Piiri.
Aitäh ürituse võõrustamise eest, Pirita Linnaosavalitsus!
 
Teekond on olnud huvitav, täis igasuguseid katsumusi, rõõme ja muresid, kuid lõppresultaat on sellegipoolest hea. Saime aru kahe kultuuri erinevustest, erinevatest stereotüüpidest ning nende headest ja halbadest külgedest.
Esimeseks kohtumiseks koguneti juba augusti lõpus keelekohvikusse Tallinna Läänemere Gümnaasiumisse, kus arutati neljal peamisel noori puudutaval ühiskondlikul teemal. Kohal olid ka mõlema linnaosa esindajad, et kuulda noorte arvamust päevakajalistel teemadel.
Matk ehk projekti teine kohtumine algas meie kooli staadionilt, kust võeti suund RMK Paukjärve telkimisalale. Mõne jaoks küll valutavate jalgadega lõppenud matk, kuid siiski miski, mis jääb meelde pikaks ajaks.
Viimase kohtumise vilju võime näha tulevikus ehk kõige rohkem. Saime kuulda, miks inimene käitub teatud olukordades sellisel viisil, nagu me teame ning kuidas vältida stereotüüpide halba mõju meile kõigile. Aitäh põneva kohtumise eest meie kooli psühholoogile Silvi-Kersti Johannsonile!
 
Oleme tänulikud, et selline projekt aset leidis ning usume, et projektis osalejad said palju uut ja põnevat teada – kas rahvuste, stereotüüpide, matkamise või mõne muu ühiskondlikult noori puudutava teema kohta.
Uute põnevate väljakutsete ja kohtumisteni!
 
Rahel Hollman
Õpilasesinduse president

Add Your Heading Text Here

Share on facebook
Jaga uudist
Sule Menüü