2.c õpilane Rasmus Andersson sai kodanikujulguse aumärgi

Justiitsministeerium andis reedel, 24. novembril üle kodanikujulguse aumärgid kuuele vaprale kodanikule, kellest noorim on 8aastane Pirita Majandusgümnaasiumi 2.c klassi õpilane Rasmus Andresson. Palju õnne!
 
Uhke ema esitas kodanikujulguse aumärgile enda poja Rasmus Andressoni, kelle kiire tegutsemine aitas tema kodus vargil käinud mehed kätte saada.
Tänavu augustis tuli Rasmuse emal korraks Raplas poes ja enda ema juures käia, mistõttu jäi 8aastane Rasmus natukeseks üksinda koju nn telekamängu mängima. Teel linna märkas ema tee ääres kahte vastu kõndivat meest. Ehkki ema süda millegipärast kripeldas, rahustas ta end, et ilmselt mõtleb üle, kuna päevasel ajal ei saa ju lühikese ajaga midagi juhtuda. Jõudnud poest enda ema juurde, helises telefon. See oli poeg Rasmus. „Emme, tule ruttu, mingi võõras tüüp kõnnib meie majas ringi!“ hüüdis Rasmus. Ema oli šokis. Ta jooksis paljajalu autosse, et kodu poole kihutada. Jõudnud koju, tormas ema tuppa ja leidis hirmunud Rasmuse üksinda elutoa diivanilt. Mehed olid läinud, ent poiss oli juba jõudnud häirekeskusesse helistada ja kirjeldanud täpselt enda asukohta, juhtunut ning majja tunginud meest.
Pool tundi hiljem helistati Rasmusele politseist. Politseinik teatas, et tänu Rasmuse kiirele tegutsemisele ja täpsele kirjeldusele saadigi mehed koos varastatud kraamiga kätte. Politsei kiitis korduvalt väikest Rasmust imestades tema julguse, külma närvi ja teadliku kiire tegutsemise eest. Rasmus Andresson väärib tunnustust vapra ja kiire tegutsemise eest kaitstes oma kodu ja vara. Tänu temale sai politsei kiiresti vargad kätte.
Täpsemalt saab lugeda sellelt lingilt:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Share on facebook
Jaga uudist
Sule Menüü